Priešgaisrinės pertvaros - Alufire

Alufire - yra viena iš Europos lyderių tarp aliuminio ugniai atsparių pertvarų, langų ir durų komplektų produkcijos gamintojų. Bet koks gaisras prasideda nuo mažos liepsnos ir palaipsniui auga. Jei aplinkoje yra degiųjų medžiagų ir deguonies, ugnis gali sparčiai didėti, taip pasiglemžiant visą pastatą, ar net kelis. Apsauga nuo gaisro turėtų būti vertinama itin rimtai, tam, kad būtų galima išvengti tragiškų scenarijų. Žinoma, sunku kontroliuoti degiųjų medžiagų kiekį pastate, nes pastato vidaus apdaila ir medžiagų panaudojimas dažnai keičiasi per visą pastato eksploatavimo laiką, neatsižvelgiant į priešgaisrinę saugą, tačiau tam, kad būtų galima suvaldyti ugnies plitimą pastatas padalinamas į priešgaisrinius skyrius. Kol viename skyriuje siaučia gaisras, likusioje pastato dalyje žmonės turi laiko saugiai pabėgti, o ugniagesiai turi laiko patekti į pastatą, patikrinti, ar visi iš tikrųjų išėjo, arba padėti tiems, kurie negali išeiti. Kiekvienas pastato skyrius yra apsuptas ribomis, kurios yra atsparios ugniai. Tai reiškia, kad ribos buvo suprojektuotos ir išbandytos taip, kad būtų išvengta ugnies, karštų dujų ir karštų dūmų plitimo į gretimą skyrių. Šios ribos gali būti horizontalios (grindys, lubos arba apsauginės sklendės) ir vertikalios (sienos, pertvaros ar apsauginės sklendės).

Aktyviosios gaisrinės saugos priemonės

Priešgaisrinės pertvaros turi atitikti bent vieną ar kelis iš šių kriterijų, kad būtų išvengta ugnies plitimo:
  • Vientisumas – gebėjimas neleisti prasiskverbti karštoms dujoms ir liepsnai. 
  • Izoliacija – galimybė neleisti temperatūrai pakilti šaltoje pertvaros pusėje. Paprastai temperatūra šaltojoje pusėje negali pakilti daugiau nei iki 180°C laipsnių. 
  • Geba išlaikyti apkrovas – konstrukcijos gebėjimas išlaikyti svorį nesugriuvus vadinamas konstrukcijos geba išlaikyti apkrovas. Ši sąlyga taikoma tik sienoms, jei priešgaisrinės sekcijos riba taip pat naudojama kaip laikančioji dalis.
 

Alufire priešgaisrinės stiklinimo sistemos

Alufire priešgaisrinės stiklinimo sistemos yra puikus būdas įtraukti dienos apšvietimą į pastato dizainą nepakenkiant saugai gaisro atveju. Stiklo pertvaros gali būti gaminamos iki 4200 mm aukščio, ar net daugiau, ir montuojamos neribotame sienos angos plotyje, atsižvelgiant į sertifikavimo sritį.

Alufire sistema susideda iš ugniai atsparaus stiklo arba nepermatomų plokščių ir ugniai atsparių aliuminio profilių, kurie yra su poliamido terminiu intarpu. Tai leidžia gaminiui užtikrinti šilumos izoliaciją ir reikiamą atsparumą dūmams bei ugniai, kurie apsaugo nuo gaisro metu susidarančių aukštų temperatūrų. Priklausomai nuo kliento poreikių ugniai atsparūs stiklai gali būti skaidrūs arba dengti įvairiomis plėvelėmis. O Alufire Classic Line sistemoje galima naudoti ir nepermatomas ugniai atsparias plokštes.

Galimos dvi skirtingos sistemos, kurios tinkamai suvaldo nelaimingus atsitikimus patalpose:

  • Berėmė Alufire Vision Line sistema.
  • Pilnai profilinė Alufire Classic Line sistema. 

Alufire Vision Line 

Sistema yra atspari ugniai, garsą slopinanti ir mažinanti šilumos perdavimą. Vision Line sistema yra viena iš pačių pirmų ir labiausiai pažangių sistemų, kuri suteikia galimybę projektuoti aiškias, garsą izoliuojančias, liepsnai atsparias stiklines pertvaras, kurios užtikrina, jog atsparumas ugniai truks net iki 60 minučių. Alufire Vision Line atlieka daugybe funkcijų, todėl ji dažniausia naudojama moderniausiuose, bei geriausiuose projektuose. 

Alufire Vision Line suteikia neribotas vizualines galimybes kuriant be vargo, leidžia projektuoti stulbinančias ir rafinuotas vidaus erdves su išplėstomis skaidriomis regėjimo linijomis. Naudojant Alufire Vision Line sistemą visos vertikalios siūlės tarp stiklų yra beveik nematomos. Siūlės storis tik 4-6 mm silikono juosta, kurią galima dažyti 3 skirtingomis spalvomis. Be to, stiklo ir stiklo jungčių galimybės suteikia architektui ar interjero dizaineriui įrankius sukurti nuostabiausias ugniai atsparias vidaus erdves.

Alufire Classic Line 

Šios Classic Line sistemos atsparumas ugniai yra nuo 15 iki 120 minučių. Sertifikuota kaip EI, E ir EW, kitaip tariant, užtikrina vientisumą ir izoliaciją. Konstrukcijos plotis neribojamas, o aukštis patvirtintas iki 4400 mm. Dėl savo stabilumo šios sistemos leidžia architektams statyti ištisus fasadus iš stiklo, todėl dizainas yra lankstus ir sukuria labai patrauklią darbo aplinką su daugiau šviesos ir didelės erdvės pojūčiu. 

Skirtumas tarp Vision Line tas, kad Classic line sistema yra pilnai profilinė, todėl ji kuria visai kitokį vaizdą, bei interjerą. Classic Line yra daugelio statybos firmų ir architektų pasirinkimas numeris vienas. Jis buvo pasirinktas daugeliui aukščiausios klasės statybos projektų oro uostuose, ligoninėse, biuruose ir kitų kategorijų pastatuose.

Ugniai atsparios aliuminio sistemos

Gaminiai gaminami iš aliuminio profilių, sujungtų intarpų iš poliamido, sutvirtinto stiklo pluoštu, kuris sudaro trijų kamerų profilį. Dėl šiluminių pertvarų pritaikymo ir profilių kamerų užpildymo silikatinio cemento įdėklais, gaisro metu išlaikoma šilumos izoliacija. Užpildytų kamerų skaičius priklauso nuo nurodyto elemento atsparumo ugniai klasės.

Stiklo lakštai ir nepermatomos / vientisos plokštės naudojamos kaip durų, langų ir stacionarių sienų užpildai. Stiklo plokštes sudaro keli stiklo sluoksniai, kuriuos skiria gelio sluoksniai. Kilus gaisrui vienoje pusėje, tiek įstiklinimas, tiek / arba užpildai, užpildantys profilius, yra izoliacinis barjeras, neleidžiantis antroje pusėje pasiekti vidutinę aukštesnę nei 140 °C temperatūrą.

Sistemoje Alufire naudojamas stiklinimas ir neskaidrūs užpildai atitinka reikalavimus, keliamus atitinkamoms atsparumo ugniai klasėms. Be to, Alufire sistemoje naudojami, temperatūrai veikiant, besiplečiantys sandarikliai, kurie užtikrina izoliaciją gaisro atveju, neleidžiant dūmams ir ugniai per pertvarą patekti į vidų.

Apsauga nuo gaisro

Nuolat atliekami bandymai, kurie užtikrina saugią aplinką darbovietėse ir įvairiose pastatuose. Alufire gaminiai ne tik gražiai atrodo, bet ir iš tikrųjų puikiai funkcionuoja. Kai kuriais atvejais jie viršija lūkesčius. Pavyzdžiui, vieno bandymo metu, EI30 Classic Line durys atlaikė net 46 minutės nepertraukiamo ugnies poveikio be jokių izoliacijos ir vientisumo praradimo požymių!

Alufire priešgaisrinės durys katalogas