Naujienlaiškis

2022 03 08 Modernios dušo kabinos: 2021 m. tendencijos

Greičiausiai kiekvieną rytą praleidžiate svajodami apie tokią erdvę, kurioje vyrautu prabanga ir ji keltu jums geras emocijas. Be virtuvės, pagrindinis vonios kambarys yra antras pagal populiarumą daugelio žmonių namuose. Vonios kambarys svarbus tuo, kad kiekvieną rytą pradedame dieną jame ir kiekvieną vakarą, tai būna paskutinė vieta, kurią lankome prieš poilsį. Todėl, labai svarbu sukurti tokią erdvę, kuri būtų pritaikyta jūsų konkretiems poreikiams – tiek išplanavimu, tiek funkcionalumu, tiek išvaizda. Erdvę, kuri atspindėtų jūsų stilių ir suteiktų jums geriausią jausmą būnant joje.
 

Kas yra jūsų vonios kambario pageidavimo sąraše?

 
Kas jums svarbiausia vonios kambaryje? Daugelis žmonių svarsto apie pagrindinį dalyką jame, tai ar rinktis vonią ar dušo kabiną. Nepaisant to, žiūrint į tendencijas, šiais laikais vis dažniau atsiranda dušo kabinos. Ar tai tik dabartinė mada, ar funkcionalus sprendimas, kuris liks su mumis ilgus metus?
 
Nežiūrint į daugybe dizaino stilių, vonios kambario dizaine vis dar labiausiai dominuoja modernus stilius. Atsižvelgiant į augančią naujoviškos įrangos paklausą, parduotuvėse atsiranda vis daugiau pasirinkimų. Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį planuojant savo vonios kambarį?
 

Dušas ar vonia: kas geriau jūsų sveikatai?

 
Visų pirmą reikėtų nuspręsti kas užims garbingą vietą vonioje! Pajauskime kokie mūsų poreikiai.

Kas gi nemėgsta burbulinės vonios? Tas malonus pusvalandis ramaus laiko, atsipalaidavimas nuo visko - vonioje. Rojus!
Tačiau ar ta vonia taip pat naudinga jūsų sveikatai, kaip manote? O gal geriau nusiprausti po dušu? Greita, patogu, modernu. Ką rinktumėtės jūs?

Žemiau sužinokite, kas yra geriau jūsų sveikatai ir kodėl.
 

Prausimosi dušu privalumai

 
Prausiantis po dušu taupome laiką, stimuliuojame kūną, mažiname stresą. Tai tik  keletas priežasčių, kodėl žmonės mėgsta maudytis duše, o ne gulėti vonioje. Tačiau kokia prausimosi duše nauda? Išsiaiškinkime.
 • Mažina įtampą ir gerina kraujotaką. Šaltas dušas puikiai atpalaiduoja, nuima įtampą, pagerina kraujotaką, nuramina niežtinčią odą ir įkvepia naujų potyrių.
 • Palengvina galvos skausmą, padeda skaudantiems raumenims. Šiltas dušas gali sumažinti raumenų įtampą, mažina galvos skausmą ir padeda sumažinti nerimą.
 • Krentantis vanduo ir įvairios srovės fazės masažuoja odą. Vandens spaudimu galima švelniai masažuoti kūną, taip jį nuraminant ir atpalaiduojant.
 • Puikiai tinka kūno valymui. Dušas yra idealus, nes lengvai nuplauna odą, pašalina nešvarumus ir bakterijas, tačiau nepašalina natūralių odos aliejų.
 • Greičiau nei praustis vonioje. Jei jums reikia skubiai nusiprausti arba turite ribotą karšto vandens kiekį, dušas idealus variantas.

Be pavojaus paslysti, kokių dar trūkumų turi dušas:

 • Tikėtina, kad teks stovėti. Jei turite sveikatos būklę, dėl kurios per daug negalite stovėti ant kojų, tai gali būti pavojinga. Tuo tarpu, jei norite tuo dušu numalšinti stresą, stovint sunku visiškai atsipalaiduoti, kūnas vis tiek šiek tiek įsitempęs.
 • Priklauso nuo vandens slėgio. Jūsų dušo kokybė priklauso nuo vandens slėgio jūsų namuose ar daugiabutyje. Per žemas slėgis paduos silpnesnę vandens srovę, kas gali būti nelabai patogu. Alternatyva yra įrengti elektrinį dušą, kuris gali išspręsti problemą.
 • Garinės pirties būsena. Ar kada nors matėte tą miglotą rūką ant veidrodžio po dušo? Taip ir mes. Vienas minusas duše yra tas, kad dažnai vonios kambaryje sukuriate garų kambarį. Tai gali būti pliusas odos sveikatai, tačiau jei turite tam tikrų sveikatos problemų, tai gali būti jūsų sveikatos problema. Taigi rūpinkitės savimi!
Na, o dabar apžvelkime maudymosi vonioje pliusus ir minusus.
 

Maudymosi vonioje privalumai

 
Puikūs metas rasti laiko sau, puikus būdas pailsėti po darbo ar tiesiog nusiprausti – yra daug svarių priežasčių, kodėl turėtumėte užpildyti tą vonią dabar. Štai keletas iš jų:
 • Padeda gydyti odos būklę. Vonia yra puikus būdas padengti odą vandeniu. Avižų vonios yra ypač populiarios tiems, kurie serga egzema, tačiau tai nėra vienintelis odos gydymas.
 • Kai jaučiate, kad vanduo plūduriuoja aplink jus, ypač jei jis yra tinkamos temperatūros, gali atrodyti, kad jūsų rūpesčiai taip pat plūduriuoja. Atsipalaidavimas ir streso mažinimas yra keletas didžiausių maudymosi privalumų.
 • Gali pagerinti miegą. Sunku nutraukti veiklą? Maudymasis vonioje vakare prieš miegą ne tik padeda nurimti, bet ir padeda kūnui reguliuoti temperatūrą, taigi, kai esate pasirengęs miegoti, taip pat ir jūsų kūnas. Žinoma, tai gali būti taikoma ne visiems, kai kurie žmonės po vonios labiau pabunda.
 • Puikiai tinka raumenų ir sąnarių apsaugai, jų atpalaidavimui. Tikriausiai esate girdėję apie ledo vonios naudą skaudantiems raumenims. Bet ar žinojote, kad šilta vonia taip pat turi magijos?
 • Padeda reguliuoti kraujospūdį. Šiltas vanduo gerina cirkuliaciją organizme, atverdamas kraujagysles, leisdamas kraujui tekėti laisviau. Savo ruožtu tai gali sumažinti kraujospūdį. Tačiau įtikinamų medicininių įrodymų apie tai dar nėra.
 • Gali pagerinti kvėpavimą. Pripildę vonią iki kaklo lygio galite padidinti plaučių talpą, kai panirsite į vandenį. Atkreipkite dėmesį į temperatūrą, nes karštos ir šaltos vonios turi unikalų poveikį organizmui.
 • Sumažina hemorojaus skausmą. Jei kada nors sirgote hemorojumi, žinote, kokie jie gali būti skausmingi. Šilta vonia gali padėti sumažinti hemorojaus spaudimą ir sumažinti uždegimą. Taip pat galite pridėti Epsom druskų, kad būtų dar lengviau.
 

Maudymosi vonioje trūkumai

 
Maudymasis vonioje gali atrodyti kaip idealus vakaras, bet ar tokia vonia yra tokia naudinga jūsų sveikatai, kaip manote? Pažiūrėkime.
 • Gali likti ne švarus. Po dušo nešvarumų dalelės, kurios buvo ant jūsų kūno, nuplaunamos ir patenka tiesiai į kanalizaciją. Vonioje galite jose mirkti, todėl niekada neturėtumėte gerti vonios vandens. Vienas iš sprendimų galėtų būti greitai nusiprausti po dušu prieš maudant, kad viskas būtų kuo švariau.
 • Gali turėti įtakos organizmo pH lygiui. Moterims ypač svarbus kūno pH lygis. Jei savo vonioje naudojate vonios druskas, vonios bombas, muilus ar kitus produktus, galite būti labiau linkę į infekcijas. Taip gali nutikti ir per dažnai maudantis vonioje, todėl būkite atsargūs.
 • Pašalina nuo kūno natūralius aliejus. Nors vonia puikiai padengia jūsų kūną viskuo, kas yra vandenyje, ji turi ir priešingą poveikį – pašalina natūralius aliejus, kurie yra svarbus mūsų odos apsaugai.

Vonia prieš dušą – kas laimi?

 
Kalbant apie maudynes, svarbiausia yra higiena. Tiesą sakant, tiek vonia, tiek dušas turi privalumų ir trūkumų. Dažnai tai priklauso nuo pageidavimų ir laiko. Kad ir kurį pasirinktumėte, jūs darote tik gerą savo kūnui.
Taigi, ginčijant vonią prieš dušą, svarbiausia tai – kokios nuotaikos esate! Nežiūrint į tai, manoma, kad šiuo metu moderniau ir praktiškiau, jūsų vonios kambaryje, bus dušo kabina!
 

Modernus vonios kambarys – kodėl būtent dušo kabina?

 
Šiuolaikinio stiliaus erdvė yra vertinama, tai galima pamatyti žinomų dizainerių projektuose. Noras vizualiai padidinti vonios kambarį – viena iš priežasčių, kodėl dauguma investuoja į gerą dušo kabiną. Ji užima daug mažiau vietos nei vonia, todėl puikiai dera prie modernaus interjero. Tokiu būdų gausite daug vietos, kurioje galėsite pastatyti lentyną ar spintelę ar įgyvendinti kitus norus. Taip pat, taupysite vandenį. Maudantis duše sunaudojama mažiau vandens nei vonioje. Pamatysite, kad jūsų sąskaitos už vandenį yra daug mažesnės.
 

Kaip tinkamai ją išsirinkti ?

 
Vonios kambarys yra tokia vieta, kuri suteikia geriausią galimybę ilgam laikui įgyvendinti savo skonį ir atnaujinimo idėjas. Vis dėlto vonios kambarys yra funkcinė vieta, tačiau tai nereiškia, kad negalite čia sukurti įmantraus dizaino.
 
Vonios kambarys yra aiškus frazės „Dideli įspūdžiai mažose vietose“ pavyzdys. Kartais didelio masto tapetai apibūdina jūsų susidomėjimą grožiu ir menu. Pastaraisiais metais buvo naudojamos daug vonios dizaino tendencijų, pavyzdžiui, juoda paryškinta spalva, temperamentingas vonios kambario dizainas, matoma dušo santechnika ir kt.
 

Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis dušo kabiną jūsų namams:

 1. Jūsų vonios kambario dydis. Tai yra svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti perkant tobulą dušo kabiną. Jei erdvė yra ribota, apsvarstykite mažo dydžio dušo kabiną. Jei erdvės neriboja, geriausias pasirinkimas yra atvira dušo kabina.
 2. Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra vonios kambario forma. Dušo kabinos yra kelių formų: stačiakampės, apvalios, kvadratinės ir net penkiakampės. Jei jūsų vonios kambarys nėra įprastos formos kambarys su keturiomis sienomis, o netaisyklingos formos, tuomet 3 pusių dušo kabina yra tinkamas pasirinkimas. Šis korpusas sutaupo daug vietos dėl savo unikalaus dizaino. Jei jūsų vonios kambarys didelis, galite rinktis didelę kvadratinę arba stačiakampę dušo kabiną.
 3. Stiklo storis taip pat yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Daugumos šiuolaikinių dušo kabinų stiklo storis yra 6 mm, 8 mm arba 10 mm. Stiklo storis lemia jūsų korpuso tvirtumą. Populiariausias mūsų klientų pasirinkimas yra 8 mm stiklas, o mes rekomenduojame būtent tokio storio stiklą.
 4. Apsaugotas stiklas yra aukščiausios kokybės dušo gaminys, kuris suteikia papildomą stiklo apsaugą ir palengvina jo valymą. Dėl skaidrios dangos vandens lašeliai atšoka nuo stiklo paviršiaus ir atstumia nešvarumus bei kalkių nuosėdas, todėl stiklas lengviau išliks žvilgantis.
 5. Dušo padai sukuria tvirtus ir ilgalaikius dušo kabinų pagrindus. Geriausia vengti padėklų, pagamintų tik iš lengvos medžiagos, akrilo, nes jie gali judėti, todėl gali būti nesandaru.
 6. Berėmes stiklinės dušo durys. Tai labai graži interjero detalė, tam, kad jūsų vonia taptų elegantiška ir puošni. Berėmės stiklo pertvaros žengia koja kojon su grožiu. Pastaraisiais metais populiariausia tendencija buvo stiklo plokštes aplink dušo erdvę.
 7. Stiklo skaidrumas. Šiuo metu yra galimybė rinktis tarp įvairaus stiklo, tačiau populiariausias išlieka skaidrus. Toks stiklas suteikia erdvės ir švaros pojūtį vonios kambariui. Be viso to, galima rinktis ir matinį, tonuotą ar raštuotą stiklą.

Dušo kabinos privalumai:

 
Funkcionalumas. Funkcionalumas ir patogumas – tai pagrindinės savybės, dėl kurių vis daugiau žmonių renkasi dušo kabinas. Tai ne tik patogumas naudoti, bet ir švaros palaikymas. Dušo kabiną lengviau prižiūrėti, ir ja patogiau naudotis, nei vonia. Plius tai yra taupiau, kadangi maudydamiesi duše sunaudojame mažiau vandens, nei vonioje.
Komfortas. Dušas taip pat turi tam tikrų privalumų, kurių nereikėtų pamiršti. Karštas dušas gamina garą ir šilumą, o tai gali nuraminti raumenis ir išlaisvinti toksinus, o vėsesni dušai gali padėti deginti riebalus ir sustiprinti imunitetą.
Estetika. Dušo kabina tinka įvairiais išdėstymo stiliais, dekoruotiems vonios kambariams. Net ir pakeitus vonios dekorą, nesame priversti keisti dušo kabinos, nes ji pasižymi universalumu. Taip pat, dušo kabina iš pirmo žvilgsnio neužima daug  vietos, o erdvė vizualiai atrodo daug didesnė.
 

Walk – In dušo kabinos apžvalga

 
Vis toliau populiarėja dušo pertvaros, be rėmu, vadinamos Walk-In dušo kabinomis. Tokios kabinos yra ypač populiarios. Juose nėra durų, o dušas nuo likusios vonios kambario atskirtas stiklo lakštu. Kai duše nėra dušo padėklo, o jo vietoje – grindų plytelės, vonios kambarys atrodo lengvas ir subtilesnis, todėl dar labiau elegantiškesnis. Dušas be dušo padėklo yra labai stilingas variantas ir vienas iš populiariausių vartotojų pasirinkimų.
 
Taip pat, tokio tipo kabinos yra ir funkcionalios, kadangi tai yra lengvesnis būdas ir negalia turintiems, ar senyvo amžiaus žmonėms. Jiems lengviau įeiti į tokį dušą, nei kelti kojas į vonią, ar dušo kabiną su aukštu rėmu.
 
Šiais laikais žmonės renkasi individualų stilių ir dušo kabinos priderinimą prie vonios kambario. Šiuolaikinės dušo kabinos pasižymi stilingomis stiklinėmis sienelėmis. Jie dažnai turi labai plokščią dėklą arba jo visai nėra. Walk-In dušai tampa vis dažnesni. Jie lengvi ir subtilūs. Tai gryniausia minimalizmo forma. Tokio tipo dušai yra ne tik patogūs ir praktiški, bet ir stilingi. Pasirinkę tokį sprendimą, gausite nepaprastą vonios kambario apdailą, kuri pabrėš jos stilių.
 
Dušo durys
 
Jei tai nėra atvira dušo kabina apie kurią skaitėte aukščiau, tuomet yra keli uždarymo mechanizmai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš renkantis jums tinkamiausią:
 1. Stumdomos durys. Stumdomos dušo kabinos puikiai tinka praktiškai bet kokiam vonios kambariui. Jie ypač tinka mažo dydžio vonios kambariuose. Durys slysta per visą korpuso ilgį, taupydamos erdvę, tuo pačiu užtikrindamos patogų įlipimą ir išlipimą. Stumdomos dušo durys taip pat gali būti naudojamos kaip atskiros dalys arba kartu su jau esamomis arba naujomis šoninėmis plokštėmis. Mūsų kataloge esantys gaminiai pasižymi tokio lygio kokybe ir apdaila, kuri neabejotinai patenkins išrankiausius vartotojus, kartu užtikrindama ilgaamžiškumą. Pagamintos iš aukščiausios kokybės grūdinto saugaus stiklo, šios durys taip pat yra ir stilingos.
 2. Varstomos durys. Jos laikomos šiek tiek patikimesnėmis lyginant su stumdomomis. Varstomos dušo durelės yra atlenkiamos vienoje pusėje, tai reiškia, kad visos durys atsidaro į išorę arba į vidų. Nors tai suteikia jums gražią erdvę įlipti ir išlipti iš dušo, tai taip pat reiškia, kad turėsite turėti pakankamai vietos tiesiai priešais stiklines duris (t.y. nėra praustuvų ar tualetų) todėl būtina atidžiai išmatuoti. Dėl vietos stokos vonios kambaryje siūloma rinktis daryti varstomas duris, kurios atsidarytų į vidų. Tai apsaugo ir nuo galimos nelaimės sudaužant stiklą į kokį nors kampą ar daiktą. 
Geriausias sprendimas Jūsų!
 
Planuojate įsirengti savo svajonių vonios kambarį, bet atrodo, kad nerandate sprendimo? Nereikia nerimauti! Žinoma, visos tendencijos keičiasi kasdien, todėl geriausia žiūrėti į savo poreikius ir rinktis vonios kambarį tokį koks priimtiniausias jums. Be viso to geras sprendimas yra pasitarti su srities profesionalais, ir leisti jiems pateikti pasiūlymus, kurie derėtų su jūsų norais. Sužinokite viską apie įvairų vonios kambarių dizainą su mumis. Jei jums reikia stiklinių dušo durų montavimo, mes esame tam. Taip pat galime įvertinti  ir rekomenduoti geriausią variantą apsitardami su jumis. Visuomet stengiamės padėti ir siūlome patarimų, kurie prailgins jūsų stiklinių dušo durų tarnavimo laiką. Nežinote, kokį stiklą norėtumėte naudoti savo durims? Paskambinkite arba apsilankykite pas mus! Kviečiame konsultuotis ir kartu rasti geriausius sprendimus jūsų maudynėms!